Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mecz na Wembley - spór o bilety

0
Podziel się
bEpDmRud

Angielska federacja piłkarska FA (wym. ef-ej) naraża się bardzo angielskim fanom, rezerwując dla Polaków niezwykle dużo miejsc na stadionie Wembley. Rzecznik angielskiej Football Association przyznał, że pierwotnie dla Polaków zarezerwowano 8 tysięcy miejsc na Wembley, ale potem dodano im jeszcze dalszych 10 tysięcy.
Oficjalnie powodem były obawy, że liczna Polonia na Wyspach i tak wykupi bilety i polscy fani zasiądą pośród angielskich - z trudnymi do przewidzenia skutkami. Zbliżająca się 40. rocznica słynnego spotkania na Wembley w 1973 roku wzmogła jeszcze apetyty polskich fanów. Ale brytyjska prasa podejrzewa, że prawdziwy powód tej biletowej hojności może być bardziej przyziemny.
Football Association zmaga się nadal ze spłatą zadłużenia po budowie nowego stadionu narodowego na Wembley kosztem prawie 760 milionów funtów. Dlatego również na poprzednie rozgrywane tam spotkania międzynarodowe sprzedawano więcej biletów kibicom gości, niż jest to normalnie w zwyczaju - 21 tysięcy 2 lata temu na mecz z Ghaną i 20 tysięcy na tegoroczne zwycięskie spotkanie Anglików ze Szkocją.
Ale obrońca Anglii, Leighton Baines z Evertonu cieszy się z tego, że goście będą mieli porządny doping: "Jeśli to ożywi atmosferę, to tym lepiej" - powiedział gazecie "The Daily Telegraph" i dodał, że woli grać na stadionie z dopingiem dla obu stron, niż przy do połowy pustych trybunach.

IAR

bEpDmRuG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)