Notowania

men
05.08.2008 07:43

MEN się pomyliło. Nie ma pieniędzy dla nauczycieli

Ministerstwo źle obliczyło, ile musi zapłacić za sprawdzanie tegorocznych matur.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Mirosław Trembecki)

_ Gazeta Wyborcza _ dowiedziała się, że brakuje pieniędzy dla nauczycieli za sprawdzanie matur. Dziennik dodaje, że dzieje się tak, ponieważ Ministerstwo Edukacji Narodowej źle obliczyło, ile trzeba zapłacić.

_ Gazeta _ pisze, że nauczyciele, zgodnie z umowami, które zawarli z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi, powinni dostać pieniądze za sprawdzenie matur najpóźniej na początku wakacji. Części nauczycieli jeszcze jednak nie zapłacono, choć półmetek wakacji już minął.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ ]( http://news.money.pl/artykul/matury;czeka;rewolucja,97,0,342625.html ) [ Matury czeka rewolucja ]( http://news.money.pl/artykul/matury;czeka;rewolucja,97,0,342625.html )
* [ Rząd tnie podwyżki ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;tnie;podwyzki,245,0,358645.html )

Biuro prasowe MEN tłumaczy, że zabrakło pieniędzy w budżecie. Resort zapewnia, że wystąpił o dodatkowe pieniądze z rezerwy celowej. Biuro prasowe poinformowało _ Gazetę Wyborczą _, że w tym tygodniu pieniądze powinny dotrzeć do komisji.

Dziennik dodaje, że najbardziej poszkodowani są nauczyciele języka polskiego, którzy najdłużej sprawdzali prace i ich dokumentacja dotarła najpóźniej.

Tagi: men, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz