Notowania

merkel
01.05.2010 17:04

Merkel chce sankcji wobec Grecji

Kanclerz Angela Merkel opowiedziała się za drastycznym zaostrzeniem sankcji wobec państw, które notorycznie naruszają kryteria unijnego paktu stabilizacyjnego. Jej zdaniem, kraje takie powinny tracić prawo głosu w Radzie Europejskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Merkel wyraziła taką opinię w wywiadzie, który ukaże się jutro w niedzielnym wydaniu dziennika "Bild". "W przyszłości musi być możliwe, aby kraj, który nie wypełnia swoich zobowiązań, przynajmniej na pewien czas został pozbawiony prawa głosu"- powiedziała kanclerz Merkel. Jak dodała, Niemcy uważają takie rozwiązanie za nieodzowne.

Szefowa rządu w Berlinie poinformowała, że z inicjatywy Niemiec już w maju powstanie grupa robocza na poziomie ministerstw finansów, która ma wypracować projekty zmian w zapisach unijnych traktatów. "Do nich należą zmiany sakcji za naruszanie reguł stabilizujących euro"- oświadczyła Angela Merkel.

Podkreśliła, że wspólna waluta była do tej pory sukcesem integracji europejskiej i oparła się kryzysowi finansowemu. "Aby euro także w przyszłości pozostało silną i stabilną walutą, musimy wyciągnąć wnioski z obecnego kryzysu" - powiedziała kanclerz Niemiec w "Bild am Sonntag".

Tagi: merkel, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz