Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mieszkania spóldzielcze za złotówkę

Prawo i Sprawiedliwość proponuje wykup mieszkań spółdzielczych za symboliczną "złotówkę". To jedna ze zmian w ustawie, regulującej kwestie związane ze spółdzielniami mieszkaniowymi.

Podziel się
Dodaj komentarz

Posłowie PiS-u zorganizowali konferencję w gdańskiej dzielnicy "Żabianka", by przedstawić swoje propozycje tamtejszym mieszkańcom.

Sprawozdawca ustawy poseł Łukasz Zbonkowski mówi, że najważniejszym elementem nowelizacji ma być powszechne prawo spółdzielców do uwłaszczenia. Twierdzi, że chodzi tu o bardzo małe kwoty, które pozwoliłyby zostać właścicielem mieszkania. PiS chce też wprowadzić elementy konkurencyjności oraz dać możliwość wyrażenia własnych opinii mieszkańcom wewnątrz spółdzielni.

Zmiany proponowane przez PiS popiera Ogólnopolskie Stowarzyszenie Poszkodowanych w Mieszkalnictwie. Elżbieta Jurczak - Gąsiorowska - wiceprezes stowarzyszenia uważa, że spółdzielnie nie mogą żądać wysokich kwot od mieszkańców za wykup mieszkań, jeśli lokatorzy spłacili już kredyty.

Członek Rady Nadzorczej Spółdzielni "Żabianka" - Jan Stefańczyk - zaznacza, że wykup mieszkań za tak małą kwotę spowoduje znaczne zmniejszenie budżetu spółdzielni. Według Stefańczyka, najbardziej ucierpi fundusz remontowy. Ustawa trafi teraz do Senatu.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: mieszkania spółdzielcze, dom, wykup, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz