Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mikołaj Dowgielewicz apeluje o udział w wyborach

0
Podziel się:

Szef Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej Mikołaj Dowgielewicz, apeluje o udział w wyborach. W niedzielę Polacy będą wybierali 50 posłów do Parlamentu Europejskiego.

Mikołaj Dowgielewicz podkreśla, że powinniśmy w ten sposób potwierdzić naszą obecność w Unii. Mikołaj Dowgielewicz podkreśla, że nie powinno nam być obojętne, kto zasiada w Parlamencie Europejskim. Decyzje tej instytucji mają poważny wpływ na wiele elementów funkcjonowania wszystkich krajów Unii, w tym oczywiście i Polski.

Parlament Europejski decyduje między innymi o cenach połączeń telefonicznych, ustala budżet europejski, rozstrzyga jaka będzie wspólna polityka rolna, energetyczna, czy ustala strategię wobec Rosji.

Zdaniem Mikołaja Dowgielewicza głosowanie w 20. rocznicę pierwszych po wojnie wolnych wyborów, ma dla Polaków dodatkowy, symboliczny wymiar, który tym bardziej powinien mobilizować do uczestnictwa.

Komitetom, biorącym udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, na reklamowanie kandydatów pozostało jedynie kilkanaście godzin. Dziś o północy Państwowa Komisja Wyborcza ogłasza ciszę wyborczą. W tym czasie nie wolno agitować na rzecz kandydatów i ugrupowań biorących udział w wyborach. Koniec ciszy wyborczej w niedzielę o 22. kiedy zakończy się głosowanie.

wybory
wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)