Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
08.04.2013 17:57

Miller: Kalisz nie musi udawać

Podziel się
Dodaj komentarz

Ryszard Kalisz nie musi teraz udawać, że jest człowiekiem lewicy. Tak przewodniczący Sojusz Lewicy Demokratycznej Leszek Miller skomentował usunięcie Kalisza z partii.
Taką decyzję podjął sąd partyjny. "Życie toczy się dalej" - dodał Miller. Ryszard Kalisz został usunięty za współpracę z inicjatywą Europa Plus Janusza Palikota i Aleksandra Kwaśniewskiego.
Miller, który spotkał się w Gdańsku z Lechem Wałęsą, poinformował, że nie wykluczył on udziału w czerwcowym kongresie lewicy. Wałęsa powiedział, że byłby tym bardzo zainteresowany. Miller przyznał, że były prezydent jest człowiekiem z innego obozu politycznego, ale dodał, że Polsce potrzebny jest dialog.
Mówiąc o pomyśle budowy nowego gazociągu Leszek Miller powiedział, że nie byłaby to druga nitka Gazociągu Jamalskiego, ale tak zwana "pieremyczka" omijająca Ukrainę. Zdaniem szefa SLD, jej budowa byłaby korzystna dla Polski, gdyż moglibyśmy czerpać zyski z tranzytu gazu ziemnego.
Miller oświadczył, że SLD będzie bronić Marynarki Wojennej przed likwidacją. Jego zdaniem, prowadzi do tego polityka rządu. Miller sprzeciwił się pomysłom przeniesienia Dowództwa Marynarki Wojennej z Gdyni do Warszawy.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz