Notowania

raport millera
30.07.2011 09:00

Miller po raporcie: "Ta kwestia nie podlega dyskusji, są dowody"

Minister spraw wewnętrznych Jerzy Miller powtórzył, że załoga prezydenckiego samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem, nie chciała tam lądować.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Szef komisji, która badała przyczyny tragedii, podkreślił w Sygnałach Dnia, że ta kwestia nie podlega dyskusji, gdyż są na to dowody.

POSŁUCHAJ JERZEGO MILLERA:

Gość Polskiego Radia podkreślił, że nie można jednoznacznie określić jednej przyczyny tragedii. Prawdopodobnie złożyło się na nią wiele czynników.

POSŁUCHAJ AUTORA RAPORTU O KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ:

Minister Jerzy Miller wyjaśnił, że zbyt późne rozpoczęcie schodzenia sprawiło, iż samolot zniżał się zbyt szybko i stromo. Przerwanie takiego zejścia wymaga więcej czasu, którego pilotom zabrakło. Dodatkowym ważnym czynnikiem był brak współpracy z obsługą lotniska.

Gość Sygnałów Dnia dodał, że sporym zaskoczeniem dla członków Komisji była skala zaniedbań, szczególnie w zakresie szkolenia pilotów na symulatorach. Zdaniem szefa Komisji ten czynnik również miał duże znaczenie w trudnej sytuacji, w której znalazła się załoga Tupolewa nad lotniskiem w Smoleńsku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t153546.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mak;raport;podobny;do;naszego;tylko;wnioski;niezrozumiale,157,0,883357.html) Raport podobny, tylko wnioski niezrozumiałe Polska wersja katastrofy pod Smoleńskiem w dużej mierze jest zbieżna z raportem Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego - uważa przewodniczący Komisji Technicznej MAK Aleksiej Morozow.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/t100813.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mak;nie;chce;komentowac;bo;nie;dostal;oficjalnego;raportu,68,0,883268.html) MAK nie chce komentować raportu. Dlaczego? O tym, kiedy raport zostanie przedyskutowany będzie wiadomo nie wcześniej niż w poniedziałek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t79463.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kowal;to;najgorszy;moment;na;publikacje;raportu;millera,212,0,882132.html) "To zły moment na raport". Dlaczego? Zdaniem prezesa partii Polska Jest Najważniejsza Pawła Kowala , który był gościem Sygnałów Dnia, prace komisji mające określić przyczyny tragedii z 10 kwietnia 2010 roku powinny być znane opinii publicznej wcześniej.
Tagi: raport millera, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz