Notowania

wiadomości
09.02.2012 10:44

Min. transportu-Klich-odwołanie

Minister transportu Sławomir Nowak odwołał szefa Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych pułkownika Edmunda Klicha. Domagali się tego członkowie komisji, którzy na ubiegłotygodniowym posiedzeniu przegłosowali wniosek do ministra o odwołanie swojego szefa. Do czasu powołania nowego szefa pracami Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych będzie kierowała sekretarz komisji Agata Kaczyńska.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na konferencji prasowej Sławomir Nowak powiedział, że nie do zaakceptowania był dotychczasowy konflikt w komisji, gdyż utrudniał on jej działanie. Minister transportu zwrócił uwagę, że wniosek został złożony po raz drugi i przyjęty jednogłośnie. Zdaniem ministra Nowaka, nie było już możliwości polubownego rozwiązania konfliktu. Minister wyraził nadzieję, że dzisiejsza decyzja przyczyni się do wzrostu profesjonalizmu komisji.
Sławomir Nowak mówił, że odwołanie nie jest decyzją polityczną. Zdaniem ministra, oba wnioski o dymisję Klicha były podyktowane konfliktami interpersonalnymi w komisji. Minister Nowak odniósł się w ten sposób do pytania, czy odwołanie jest związane z pełnioną przez Edmunda Klicha funkcją akredytowanego przy MAK.
Pułkownik Klich kierował komisją, działającą przy Ministerstwie transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, od 2006 roku.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz