Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Minister obrony Izraela Ehud Barak wycofuje się z życia politycznego

0
Podziel się
bDaeyBoB

Izrael-Barak-zapowiedź rezygnacji

Jeden z najbardziej znanych izraelskich polityków kończy karierę. Ehud Barak, obecny minister obrony, poinformował, że złoży rezygnację po zaplanowanych na styczeń wyborach parlamentarnych.
70-letni Ehud Barak to jedna z najbardziej znanych na świecie twarzy izraelskiego rządu. Jest ministrem obrony i architektem obecnej twardej polityki Izraela wobec Iranu w związku z prowadzonym przez Teheran programem atomowym. Wcześniej przez dwa lata był premierem Izraela. W tym czasie izraelscy żołnierze między innymi wycofali się z południowego Libanu. Barak pełnił także funkcje ministra spraw wewnętrznych i spraw zagranicznych. Przez 39 lat służył w izraelskiej armii, gdzie był nawet szefem sztabu generalnego.
Dwa lata temu Ehud Barak założył swoją własną partię polityczną "Niepodległość". Ugrupowanie weszło w skład prawicowej koalicji z partią obecnego premiera Benjamina Netanjahu. Premier rozpisał na styczeń przyszłego roku wybory parlamentarne. Nie jest wykluczone, że po wyborach partia premiera Netanjahu będzie samodzielnie rządzić w Izraelu.
Ehud Barak zapowiedział dziś, że nie będzie kandydował w styczniowych wyborach do Knesetu i zaraz po nich złoży rezygnację ze stanowiska ministra obrony. Jak tłumaczył, "chce teraz poświęcić się rodzinie".
Sondaże w Izraelu pokazują, że w styczniowych wyborach partia Ehuda Baraka ma niewielkie szanse dostać się do parlamentu.

IAR

bDaeyBpe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)