Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fotyga
31.03.2007 17:50

Minister spraw zagranicznych A. Fotyga o polityce zagranicznej

Na dwudniowym spotkaniu unijnych ministrów spraw zagranicznych w Bremie rozmawiano między innymi na temat statusu Kosowa, procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie i spraw związanych z Azją Centralną. Minister spraw zagranicznych Anna Fotyga powiedziała IAR, że sprawa kontrowersyjnej tarczy antyrakietowej była poruszona tylko raz - podczas lunchu. Minister powiedziała, że udzieliła po raz kolejny wyjaśnień i sprawa ta nie była dalej przedmiotem dyskusji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Odnosząc się do planowanego na maj w Warszawie szczytu energetycznego, minister Fotyga powiedziała, że mimo ostatnich wypowiedzi prezydenta Kazachstanu, nadal liczy na jego zaangażowanie i udział w realizacji projektu ropociągu Odessa-Brody-Płock. Liczy też na obecność prezydenta Nazarbajewa podczas majowego szczytu energetycznego.
Prezydent Nazarbajew podczas niedawnej wizyty Lecha Kaczyńskiego w Kazachstanie powiedział, że trasa ewentualnego rurociągu nie powinna omijać Rosji.
Pytana o stanowisko polskiego MSZ w sprawie artykułu w brukselskim tygodniku "European Voice", minister Fotyga powiedziała, że na artykuł zareagowało przedstawicielstwo Polski przy Unii Europejskiej. Wychodzący w Brukseli prestiżowy tygodnik opublikował artykuł o Polsce pod rządami Braci Kaczyńskich, zatytułowany "Polskie marzenia tłuczonych kartofli".
Minister Fotyga powiedziała, że MSZ nie zajmie oficjalnego stanowiska w tej sprawie, gdyż nie byłoby to zgodne z ogólnie przyjętymi zasadami. Dodała jednak, że - zdaniem rządu - artykuły te są szkodliwe, wypaczają wizerunek Polski i bardzo niesprawiedliwe wobec polskich władz.

Tagi: fotyga, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz