Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Minister Sprawiedliwości zajmie się sprawą G.Przemyka

0
Podziel się
bEhibERN

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski zapowiedział, że będzie wnosił o kasację od wyroku Sądu Apelacyjnego w sprawie Grzegorza Przemyka. Szef resortu sprawiedliwości będzie chciał, aby sprawa była rozpatrywana przez Sąd Najwyższy.
Dwa dni temu sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł, że sprawa śmierci Grzegorza Przemyka przedawniła się. Sąd uchylił w ten sposób poprzedni wyrok. Były zomowiec Ireneusz K. został w maju zeszłego roku skazany na osiem lat więzienia w związku ze śmiercią w 1983 roku syna znanej opozycjonistki Barbary Sadowskiej. Następnie na mocy amnestii zmniejszono mu karę o połowę.
Jak podkreślono w orzeczeniu nieprzedawnieniu podlegają tylko sprawy o pobicia ze skutkami umyślnymi. W przypadku Ireneusza K. nie udowodniono umyślnego spowodowania uszkodzenia ciała albo uszczerbku na zdrowiu. Sąd Apelacyjny nie uznał też oskarżenia Ireneusza K. za zbrodnię komunistyczną. W uzasadnieniu odwołał się do poprzedniego wyroku sądu pierwszej instancji.
Maturzysta Grzegorz Przemyk, syn znanej poetki i opozycjonistki, został zatrzymany przez milicję i pobity na śmierć w maju 1983 roku. Dostał ponad kilkadziesiąt ciosów pałkami po plecach oraz kilkanaście ciosów pięścią w brzuch. Przewieziony do szpitala zmarł po dwóch dniach.

bEhibESq
KOMENTARZE
(0)