Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ministerstwo Finansów: koniec kłopotów informatycznych

0
Podziel się
bCZzGwSt

Min. Fin. - koniec awarii

Przywrócono możliwość przesyłania zeznań podatkowych przez internet - poinformowało Ministerstwo Finansów. Wczoraj doszło do awarii zasilania energetycznego w serwerowni resortu.
W konsekwencji zaszła konieczność natychmiastowego wyłączenia wszystkich serwerów pracujących w ośrodku przetwarzania w Warszawie. Oznaczało to kłopoty z wypełnianiem deklaracji podatkowych drogą elektroniczną.
Rzeczniczka ministerstwa Wiesława Dróżdż wyjaśniła w rozmowie z IAR, że podatnicy mogą już ponownie korzystać z systemu e-Deklaracje. Jak wyjaśniała, informatykom, którzy pracują od rana udało się uruchomić ponad 60 procent programów i co najważniejsze osoby, które chcą składać deklaracje, choćby za podatek Vat 7, mogą już to zrobić przez internet.
Wiesława Dróżdż dodała, że obecnie mogą występować problemy ze stroną internetową resortu, ale ta awaria ma być usunięta w ciągu kilku godzin.
Ministerstwo prowadzi zaawansowane projekty infrastrukturalne, w ramach których wszystkie kluczowe systemy resortu przenoszone są do nowoczesnego ośrodka przetwarzania w Radomiu. Już w roku 2013 roku ośrodek ten przejmie obsługę większości kluczowych usług informatycznych, co wpłynie na poprawę działania.

IAR

bCZzGwSW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)