Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mińsk: 3. rocznica założenia Komitetu Pomocy Represjonowanym

0
Podziel się

Minęły trzy lata od założenia w Mińsku Komitetu Pomocy Represjonowanym "Solidarność". Według kierującej organizacją Niny Kulej - Komitet wciągu trzech lat udzielił pomocy ponad tysiąc pięciuset osobom.

bEgmWNzF

Działalność Komitetu nastawiona jest głównie na pomoc prawną dla działaczy opozycji oraz materialne i psychologiczne wsparcie dla ich rodzin. - "Udzielamy pomocy wszystkim bez względu na partyjną przynależność" - twierdzi Nina Kulej. Według statystyk aż 74 procent osób, które zwróciły się do "Solidarności" z prośbą o pomoc nie należy do żadnej organizacji. - "To po prostu aktywni obywatele zainteresowani losami swojego kraju" - dodaje Kulej.

Komitet Pomocy Represjonowanym powstał w 2006 roku po wyborach prezydenckich, które zostały oprotestowane przez opozycję jako sfałszowane. Wtedy na ulice Mińska wyszło kilkadziesiąt tysięcy zwolenników opozycji, którzy koczowali w namiotowym miasteczku domagając się powtórzenia wyborów. - "Wielu z nich potrzebowało wsparcia prawnego i materialnego i tak narodziła się idea Komitetu" - twierdzi jego współzałożycielka i szefowa Nina Kulej.

bEgmWNAi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)