Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mniejsi przedsiębiorcy na razie nie odczuwają poprawy

0
Podziel się
bEpXPfeJ

GUS - gospodarka - dane - przedsiębiorcy

Choć z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że polska gospodarka rozkręca się, to mali i średni przedsiębiorcy na razie nie odczuwają tego bezpośrednio. Jak mówi Informacyjnej Agencji Radiowej Michał Lipiński, właściciel jednego ze sklepów owocowo-warzywnych w Sokołowie Podlaskim problemem w dalszym ciągu są zbyt małe obroty. Dodaje, że to nie tylko jego spostrzeżenie, ale również wielu kolegów z branży.
Trudna sytuacja panuje nadal w sektorze budowlanym. Jak mówi Michał Rafałek, z jednej z węgrowskich firm budowlanych, choć nie jest lepiej to ostatnio sytuacja także nie pogarsza się. Jego zdaniem największe w tej chwili zagrożenie to firmy, które ratując się przed upadkiem stosują ceny dumpingowe. "Tym samym miażdżą małe, cieszące się dobrą renomą przedsiębiorstwa" - stwierdza rozmówca IAR.
GUS podał dziś, że sprzedaż detaliczna była wyższa we wrześniu o 3,9 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. To wynik lepszy niż w sierpniu choć nieco gorszy niż spodziewali się analitycy. Stopa bezrobocia, zgodnie z oczekiwaniami, pozostawała pod koniec września na poziomie z poprzedniego miesiąca i wynosiła 13 procent. Nieznacznie poprawiła się natomiast koniunktura w handlu detalicznym i przemyśle. Nieco bardziej pesymistyczne niż w ubiegłym miesiącu, choć lepsze niż przed rokiem, były odczucia przedsiębiorców z sektora budowlanego.

IAR

bEpXPffm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)