Notowania

pawlak
24.10.2010 19:01

Moskwa - Pawlak - energetyka

Jutro w Moskwie wicepremier Waldemar Pawlak rozmawiać będzie z rosyjskimi urzędnikami na temat współpracy w dziedzinie energetyki. Pawlak, który już dziś przyleciał do rosyjskiej stolicy, weźmie jutro udział w międzynarodowym Tygodniu Energetyki.

Podziel się
Dodaj komentarz

Podczas swojej wizyty w Moskwie wicepremier zaplanował spotkania z przedstawicielami rządów krajów biorących udział w Tygodniu Energetyki, a także z gospodarzem imprezy rosyjskim ministrem energetyki.
Waldemar Pawlak i Siergiej Szmatko rozmawiać będą między innymi o wynegocjowanych kilka dni temu porozumieniach związanych z dostawami gazu oraz tranzytem błękitnego paliwa przez terytorium naszego kraju. Dwa podstawowe dokumenty polsko - rosyjskiej umowy gazowej są już zaakceptowane przez obie strony. Nie wiadomo natomiast kiedy zostaną podpisane.
Wynegocjowane warunki gwarantują Polsce dostawy gazu do 2022 roku w ilości zwiększonej o 2 miliardy metrów sześciennych. Wciąż otwarta jest kwestia tranzytu gazu przez terytorium Polski. Obecne warunki obowiązywać będą do 2019 roku. Natomiast i Polska, i Rosja skłonne są przedłużyć ten okres.

Tagi: pawlak, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz