Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Moskwa - zatrzymani opozycjoniści

0
Podziel się

Moskiewska milicja zatrzymała kilkudziesięciu opozycjonistów, którzy usiłowali zorganizować akcję protestacyjną. To była siódma próba rosyjskiej opozycji przeprowadzenia w Moskwie demonstracji w obronie Konstytucji, która gwarantuje prawo do zgromadzeń.

bEhVYYPV

Wśród zatrzymanych są: Boris Niemcow - jeden z liderów rosyjskiego ruchu Solidarność, Oleg Orłow - przewodniczący stowarzyszenia "Memoriał" i Lew Ponamariow - szef organizacji "O prawa człowieka" . Kilkuset opozycjonistów próbowało zorganizować demonstrację na Placu Tryumfalnym w pobliżu stacji metra "Majakowskaja". Władze nie wydały jednak na nią zgody. Plac został okrążony przez siły milicji, w tym funkcjonariuszy OMON-u.

Rosyjskiej opozycji udało się natomiast zorganizować niewielką pikietę we Władywostoku. Podobne akcje w obronie prawa do zgromadzeń zostały zapowiedziane w kilku innych miastach.

Jednak bez porównania największa demonstracja z udziałem około 10 tysięcy ludzi odbyła się wczoraj w Kaliningradzie. Tam ludzie protestowali przeciwko podwyżkom podatku transportowego i opłat za usługi komunalne.

bEhVYYQy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)