Notowania

wiadomości
29.12.2012 15:54

Moskwa: samolot pasazerski stanal w plomieniach

Podziel się
Dodaj komentarz

Rośnie liczba ofiar katastrofy lotniczej na moskiewskim lotnisku Wnukowo. Z najnowszych informacji rosyjskich władz wynika, że życie straciły 3 osoby, a kolejne 3 są w stanie ciężkim.
Według rosyjskich agencji wśród zabitych jest dwóch pilotów. Maszyna leciała z czeskich Pardubic i należała do rosyjskich linii Red Wings. Z informacji władz lotniska Wnukowo wynika, że na pokładzie znajdowała się tylko załoga. Wiadomość została potwierdzona przez przedstawicieli czeskiego lotniska, które dodały, że przed startem maszyna nie miała żadnych problemów technicznych. Wcześniej donoszono, że Tu-204 podróżowało 8 osób.
Według ustaleń agencji Intefax, samolot, należący do tanich linii lotniczych, mocno uderzył w podłoże i rozbił się na trzy części. Do katastrofy doszło po tym jak Tu-204 musiał awaryjnie lądować. Podczas drugiego podejścia wypadł z pasa startowego i zjechał na pobliską autostradę, gdzie się zapalił. Strażacy podkreślili, że ogień był na tyle silny, że byli zmuszeni do gaszenia powierzchni około 100 metrów kwadratowych. Wypadek ten doprowadził do paraliżu komunikacyjnego na zablokowanej drodze. Zawieszono także ruch lotniczy na lotnisku Wnukowo. Wszystkie zaplanowane loty zostały przekierowane na pozostałe dwa lotniska moskiewskie.
Przyczyny katastrofy są na razie nieznane. Premier Rosji, Dymitrij Miedwiediew, zapowiedział powołanie specjalnej komisji, która będzie miała wyjaśnić przyczyny katastrofy. Maszyna Tu 204 została wprowadzono do produkcji w latach 80. Miała zastąpić wysłużone samoloty Tu 154. Tupolew przewidywał, że ten model będzie odpowiednikiem amerykańskiego Boeinga 757.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz