Notowania

rosja
22.04.2010 19:31

Moskwa zaniepokojona planami USA

Chodzi o rozmieszczenie rakiet Patriot w Polsce i ćwiczenia w pobliżu obwodu kaliningradzkiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Nevada Tumbleweed/cc/flickr)

Moskwa jest zaniepokojona planami Stanów Zjednoczonych rozmieszczenia kompleksów _ Patriot _ w Polsce i przeprowadzenia zaplanowanych na koniec maja ćwiczeń antyrakietowych w pobliżu obwodu kaliningradzkiego.

Rzecznik rosyjskiego MSZ Andriej Niestierienko na cotygodniowej konferencji prasowej w Moskwie powiedział, że _ takie jednostronne działania Stanów Zjednoczonych nie mogą nie wywoływać zaniepokojenia _ rosyjskich władz.

Niestierienko powiedział, że Moskwa nie rozumie, w jakim celu planowane jest rozmieszczenie systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Patriot w pobliżu rosyjskich granic.

Dodał, że nie ma również odpowiedzi na pytanie _ odpieranie jakich zagrożeń będzie praktykowane w trakcie manerwów obrony przeciwrakietowej w bezpośredniej bliskości rosyjskiego obwodu kaliningradzkiego _.

Andriej Niestierienko przypomniał, że szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow wielokrotnie wyrażał przekonanie, że lepiej unikać _ podobnych niespodzianek _ w sytuacji, gdy na polecenie prezydentów Rosji i Stanów Zjednoczonych prowadzone są bezpośrednie konsultacje oraz dialog między ekspertami obu państw dotyczący obrony przeciwrakietowej.

* [ **Rakiety Patriot i żołnierze USA już w kwietniu w Polsce** ]( http://news.money.pl/artykul/rakiety;patriot;i;zolnierze;usa;juz;w;kwietniu;w;polsce,205,0,593869.html )
* [ ]( http://news.money.pl/artykul/rakiety;patriot;i;zolnierze;usa;juz;w;kwietniu;w;polsce,205,0,593869.html )[ **Pierwsi żołnierze USA rozpoczną służbę w Polsce** ]( http://news.money.pl/artykul/pierwsi;zolnierze;usa;rozpoczna;sluzbe;w;polsce,214,0,612566.html )
Tagi: rosja, wiadomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz