Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MSW ostrzega przed burzami. Zasady bezpieczeństwa

0
Podziel się:

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie burz.

MSW ostrzega przed burzami. Zasady bezpieczeństwa
(Money.pl/Bartek Chochołowski)

Pamiętajmy, aby unikać otwartej przestrzeni i nie parkować aut pod drzewami, wyłączyć urządzenia elektryczne i gazowe, zamknąć okna i drzwi, usunąć z balkonów zbędne przedmioty - instruuje * Ministerstwo Spraw Wewnętrznych *.

W czasie burz należy wyłączać urządzenia elektryczne i gazowe, sprawdzać, czy zamknięte są okna i drzwi oraz zabezpieczyć je przed nagłym otwarciem. Z tarasów i balkonów trzeba usunąć wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr i stworzyć dodatkowe zagrożenie.

W czasie burz nie powinniśmy podchodzić do okien i drzwi. Strażacy radzą, aby przebywać na najniższej kondygnacji domu, na przykład w piwnicy i pod ścianą nośną z daleka od przeszklonych drzwi i okien. Dobrze jest także zaopatrzyć się w latarkę i świeczki.

Jeśli w trakcie burz przebywamy w terenie, wówczas należy wejść jak najszybciej do najbliższego budynku i tam przeczekać burzę. Nie należy parkować pod drzewami, słupami energetycznymi, niestabilnymi konstrukcjami takimi jak wiaty.

W czasie burz należy unikać przebywania na otwartej przestrzeni. Odsuńmy się od metalowych przedmiotów i ich nie dotykajmy, wyjdźmy natychmiast z wody, jeśli przebywamy na kąpieliskach.

Więcej informacji, jak zachowywać się w trakcie burz i huraganów znajduje się na stronach państwowej straży pożarnej http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=2582 .

Czytaj więcej na ten temat w Money.pl
Gwałtowne gradobicia. Synoptycy ostrzegają Katastrofalne ulewy zabiły w Rosji około 100 osób. W Polsce żywioł najbardziej dotknął Dolny Śląsk. Zobacz co nas czeka.
Dramatyczna sytuacja po gwałtownych burzach W całym kraju w wyniku wyładowań atmosferycznych doszło do 37 pożarów. Rażony piorunem został strażak Ochotniczej Straży Pożarnej.
Kiedy wrócą upały? Jest nowa prognoza Chłodny początek tygodnia, upały powrócą pod koniec tygodnia - wynika z prognozy pogody na najbliższe dni.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)