Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MSZ - Libia - ewakuacja

0
Podziel się

Polacy przebywający we wschodniej Libii, mogą ewakuować się z tego, ogarniętego rewolucją, kraju drogą morską - poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Rzecznik MSZ-u Marcin Bosacki przypomniał, że w dalszym ciągu w Libii przebywa około 400 naszych rodaków. Większość z nich na wschodzie kraju - w Cyrenajce.

bEgxFaPp

Marcin Bosacki mówił, że ewakuacja z Cyrenajki była dotychczas utrudniona, gdyż w Bengazi nie działa lotnisko. Polskie władze zapewniły jednak naszym obywatelom możliwość opuszczenia Libii drogą morską. W porcie w Bengazi stoją dwa statki brytyjskie, które zabiorą na pokład każdego chętnego obywatela Unii Europejskie, który dziś się zgłosi.
Z Libii w ostatnich dwóch dniach ewakuowano niemal 90 Polaków. W nocy do Warszawy przyleciał rządowy Embraer, na pokładzie którego było 61 osób w tym 15 Polaków. Z kolei ponad 70 Polaków zdołało wylecieć z Libii innymi samolotami, w tym maszynami z Ukrainy, Niemiec i Rumunii.
Na razie nie ma nowych zgłoszeń od Polaków, chcących wyjechać z okolic Trypolisu. Nasi dyplomaci cały czas jednak czekają na ewentualnych chętnych na lotnisku w stolicy Libii.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEgxFaPS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)