Notowania

msz
06.04.2010 19:31

MSZ chce zapłacić grzywnę za Borys

Podziel się
Dodaj komentarz
  Polskie MSZ zadeklarowało wolę zapłacenia [grzywny](https://msp.money.pl/wiadomosci/poradniki/artykul/grzywna-kiedy-polski-kodeks-karny-przewiduje,228,0,2424036.html), nałożonej na szefową Związku Polaków na Białorusi Andżelikę Borys. Rzecznik resortu Piotr Paszkowski poinformował, że Ministerstwo skierowało w tej sprawie notę do białoruskiej ambasady. MSZ wyraziło też głębokie zaniepokojenie tego typu nieprzyjaznymi działaniami w momencie, kiedy prace nad poprawą kwestii funkcjonowania mniejszości polskiej na Białorusi podjął polsko - białoruski zespół.
  Białoruscy komornicy wtargnęli rano do mieszkania Andżeliki Borys w Grodnie i spisali jej prywatne mienie. Rzecznik prasowy ZPB Igor Bancer powiedział, że funkcjonariusze zarekwirowali między innymi komputer, wieżę stereo, okno PCV i chcieli zabrać telefon komórkowy.
  Funkcjonariusze przejęli mienie, gdyż Andżelika Borys nie zapłaciła grzywny w wysokości 4 milionów 200 tysięcy białoruskich rubli (około 1400 dolarów), którą szefową związku niedawno ukarano. Funkcjonariusze zapowiedzieli, że jeśli Andżelika Borys nie wpłaci kwoty do jutra do godziny 17, zostanie wpisana na listę osób, które [mają](https://turystyka.wp.pl/male-6050031134733441c) utrudniony wyjazd z Białorusi.
Tagi: msz, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz