Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MSZ stanowczo odradza podróżowanie do Jemenu

0
Podziel się:

Polski MSZ stanowczo odradza podróżowanie do Jemenu. Zagrożenie terrorystyczne w tym kraju wzrosło jeszcze po przechwyceniu korespondencji przywódców al-Kaidy, w której mowa była o ataku terrorystycznym.
Michał Safianik z resortu spraw zagranicznych powiedział IAR, że ministerstwo już od kilku miesięcy odradza Polakom wyprawy w tamte rejony. Alert dla podróżujących został wydany już w marcu. "Utrzymujemy i przypominamy te ostrzeżenie" - powiedział dyplomata.
W związku z napiętą sytuacją obywatele, którzy jednak zdecydują się na podróż na Bliski Wschód lub do Afryki północnej, proszeni są o rejestrowanie swoich wyjazdów w systemie e-konsulat. "Jednocześnie prosimy o śledzenie zakładki "ostrzeżenia dla podróżujących" na stronie msz.gov.pl czy naszych innych kanałów komunikacji, gdzie na bieżąco publikujemy informacje dla polskich podróżnych. Jest to kanał na Twitterze "@PolakZaGranicą" oraz aplikacja "iPolak" - powiedział Michał Safianik.
Dziś Wielka Brytania i Stany Zjednoczone wycofały z Jemenu pracowników swoich ambasad i dyplomatów. USA wezwały także swoich obywateli do natychmiastowego opuszczenia tego kraju.
Z przechwyconej korespondencji, jaką przesyłali sobie szef al-Kaidy Ajman az-Zawahiri i Nasir al- Wahajszim, przywódca siatki na Półwyspie Arabskim, wynika, że terroryści przygotowywali atak. Choć w wiadomościach nie znalazły się szczegóły operacji, nie podano celu ani metody ataku, to według źródeł NBC, zamach miał prawdopodobnie zostać przeprowadzony właśnie w Jemenie.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)