Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

MSZ zaleca Polakom na Ukrainie szczególną ostrożność

0
Podziel się
bEgllkut

MSZ-Ukraina-Polacy-apel

Polskie MSZ wzywa obywateli polskich do opuszczenia Półwyspu Krymskiego. Radzi też zrezygnować z wyjazdów, jeżeli nie są one konieczne, a Polakom, którzy muszą przebywać na Ukrainie zaleca szczególną ostrożność.
"Ze względu na nieprzewidywalność sytuacji na Krymie, MSZ wzywa obywateli polskich do opuszczenia półwyspu" - napisano na stronach internetowych ministerstwa.
MSZ wzywa wszystkie osoby przebywające na Półwyspie Krymskim, aby zgłosiły swój pobyt w systemie e-konsulat, a w razie wątpliwości co do sytuacji bezpieczeństwa kontaktowały się bezpośrednio z Konsulatami Generalnymi RP w Charkowie, Doniecku, Odessie i Sewastopolu.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca monitorowanie ogłoszeń zamieszczanych na stronie internetowej i śledzenie na bieżąco w dostępnych środkach masowego przekazu informacji w zakresie sytuacji na Ukrainie.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina obywatelom polskim przebywającym także na pozostałym terytorium Ukrainy i apeluje o korzystanie z możliwości zgłaszania faktu pobytu w systemie e-konsulat.

IAR

bEgllkuW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)