Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Muzyka filmowa na święcie muzyki we Francji

0
Podziel się:

W całej Francji obchodzone jest święto muzyki. Z tego powodu metro w Paryżu będzie czynne całą noc. Prefektura informuje o dodatkowej mobilizacji dwóch i pół tysiąca policjantów.

bESDaBuJ

W ramach 20 tysięcy oficjalnych koncertów będzie można usłyszeć między innymi rock, flamenco czy tango. Na placach, skwerach, w parkach czy na ulicach będzie można podziwiać amatorów grających na czym się da - od afrykańskich bębnów po skrzypce i kontrabas.

Program imprez w samym tylko Paryżu to 23-stronicowa broszurka. Na torze wyścigów konnych w Auteil, gdzie koncert organizuje drugi kanał telewizji francuskiej spodziewanych jest 100 tysięcy uczestników.

Organizowane już po raz 27-my święto muzyki, w tym roku odbywa się pod hasłem muzyki filmowej. W Rouen będą rozbrzmiewać melodie z "Gwiezdnych Wojen", w Metzu z "Listy Schindlera", a w Palais Royal będzie królować muzyka ulubionego kompozytora Federico Felliniego - Nino Roty.

bESDaBuL

Prawdziwym przebojem święta są koncerty w Pałacu Elizejskim, który po raz pierwszy gości tę imprezę. Na dziedzińcu grać będzie Gwardia Republikańska, studenci z konserwatorium popisywać się będą w utworach jazzowych, a na koniec - brazylijskie rytmy.

bESDaBvm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)