Notowania

dzień
04.11.2008 07:14

Na dzień przed wyborami w USA zmarła babcia Baracka Obamy

Na dzień przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych zmarła babcia Baracka Obamy. Władze stanu Hawaje poinformowały, że przed śmiercią zdążyła ona oddać głos w wyborach na swego wnuka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Babcia Baracka Obamy Madelyn Dunham chorowała na raka. Zmarła w swoim mieszkaniu na Hawajach w nocy z niedzieli na poniedziałek. Miała 86 lat. Obama dowiedział się o jej śmierci wczoraj rano, nie przerwał jednak kampanii wyborczej. Podczas wiecu w Karolinie Północnej powiedział, że jego babcia należała do milczących bohaterów, jakich są miliony w Ameryce. "Oni nie są sławni, nie znajdziemy ich imion w gazetach. Ale każdego dnia ciężko pracują, opiekują się swoimi bliskimi, poświęcają się dla swoich dzieci i wnuków".

Kandydat republikanów John McCain i jego żona Cindy przesłali Obamie kondolencje.

Władze Hawajów poinformowały tymczasem, że Madelyn Dunham wzięła udział w tak zwanym wczesnym głosowaniu i że jej głos będzie się liczył.

Madelyn Dunham była białą kobietą z Kansas. Wraz ze mężem Stanleyem przez kilka lat wychowywała Baracka Obamę. Gdy dwa tygodnie temu kandydat demokratów dowiedział się, że jej stan zdrowia się pogarsza, przerwał kampanię wyborczą i pojechał ją odwiedzić.

Tagi: dzień, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz