Notowania

rząd
04.03.2009 15:38

"Na Kubie Raula Castro żyje się gorzej niż pod rządami jego brata Fidela"

Osvaldo Alfonso Valdes jest zdania, że na Kubie Raula Castro żyje się gorzej niż pod rządami jego brata Fidela. Opozycjonista kubański uważa, że reformy przeprowadzone przez nowego przywódcę są pozorne i nie wpłynęły na rozwój demokracji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jako przykład Osvaldo Alfonso Valdes podał pozwolenie na korzystanie z telefonów komórkowych i komputerów. Tylko niektórzy mogą sobie pozwolić na ten sprzęt. Telefon kosztuje 20-krotność średniego kubańskiego wynagrodzenia, natomiast komputer to już równowartość tysiąca pensji. Jednocześnie na Kubie ciągle jest zakaz podłączania komputera do Internetu.

Osvaldo Alfonso Valdes skrytykował politykę Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej polegającą na ociepleniu stosunków z Hawaną. Opozycja kubańska uważa, że to niemoralne, aby kraje demokratyczne miały dobre stosunki z dyktaturami. Zdaniem opozycjonisty zniesienie embarga nie będzie miało wpływu na demokratyczne przemiany na Kubie. Osvaldo Alfonso Valdes jest byłym liderem Kubańskiej Partii Liberalnej. W 2004 roku został zmuszony do opuszczenia ojczyzny. Obecnie przebywa w Szwecji gdzie prowadzi walkę o demokratyzację Kuby.

Tagi: rząd, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz