Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Na polskich lotniskach też dodatkowe obostrzenia

0
Podziel się

Na polskich lotniskach wprowadzono dodatkowe środki bezpieczeństwa - informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Jest to spowodowane nieudanym zamachem na samolot Northwest Airlines z Amsterdamu do Detroit, z 25. grudnia.

bEgOfgJN

Obostrzenia dotyczą głównie lotów do Stanów Zjednoczonych. Na wielu lotniskach wprowadzono dodatkowe procedury kontroli podróżnych - takie jak przeszukiwanie, skanowanie i monitorowanie oraz ograniczenia, dotyczące ilości i zawartości bagażu podręcznego.

W związku z tym podróżni powinni wziąć pod uwagę konieczność wcześniejszego przybycia na lotnisko. Zalecane jest również dowiadywanie się u przewoźnika o czas potrzebny na odprawę, ze szczególnym uwzględnieniem lotów tranzytowych i procedur bezpieczeństwa w miejscach przesiadek.

Wzmożone środki kontroli wydłużą czas odpraw podróżnych, dlatego Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o dostosowanie planu podróży do wymogów bezpieczeństwa nakładanych przez linie i porty lotnicze.

bEgOfgJP

Do przeprowadzenia zamachu na pokładzie Northwest Airlines przyznała się wczoraj al-Kaida. To ta organizacja wykorzystała do tego celu 23-letniego Nigeryjczyka. Próbował na pokładzie odpalić ładunek wybuchowy, który mógł wysadzić w powietrze samolot linii Nothwest Airlines. W porę jednak został powstrzymany przez jednego z pasażerów.

bEgOfgKq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)