Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono nagrody KLIO

0
Podziel się:
bECGamrp

Warszawa-nagrody KLIO

Losy oficerów polskich ocalałych z masakry katyńskiej, wojenne kryjówki Żydów w okupowanej Polsce i ormiańska Warszawa to tematy książek, które zdobyły tegoroczną nagrodę KLIO.
Laureatów ogłoszono podczas inauguracji XXII Targów Książki Historycznej na Zamku Królewskim w Warszawie. W kategorii autorskiej pierwszą nagrodę zdobył Stanisław Jaczyński za książkę "Ocaleni od zagłady. Losy oficerów polskich ocalałych z masakry katyńskiej" (BELLONA SA).
W kategorii monografii naukowych zwyciężyła Marta Cobel-Tokarska - za książkę "Bezludna wyspa, nora, grób. Wojenne kryjówki Żydów w okupowanej Polsce" (Instytut Pamięci Narodowej). W kategorii Varsaviana za najlepszą uznano pracę Krzysztofa Stopki, Andrzeja A. Zięby, Armena Artwicha, i Moniki Agopsowicz "Ormiańska Warszawa" (Fundacja Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich). W tym roku do nagród KLIO zgłoszono 165 książek wydanych w latach 2012-2013.
Wręczenie nagród rozpoczęło XXII Targi Książki Historycznej, które do niedzieli można odwiedzać w Arkadach Kubickiego. Prezentuje się na nich ponad dwustu pięćdziesięciu wystawców polskich i zagranicznych. Organizatorzy przygotowali konferencje i spotkania z autorami najpopularniejszych książek historycznych m.in. z Andrzejem Krzysztofem Kunertem, Anne Applebaum, Ludwikiem Stommą, Stanisławem Koziejem i Stanisławem Mikulskim.
Przygotowano także Salon Książki Białoruskiej, na którym swoją ofertę prezentowali będą wydawcy białoruscy oraz Salon Książki Rosyjskiej.
Polskie Radio jest patronem medialnym Targów.

IAR

bECGamrS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)