Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
28.11.2013 13:27

Na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono nagrody KLIO

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa-nagrody KLIO

Losy oficerów polskich ocalałych z masakry katyńskiej, wojenne kryjówki Żydów w okupowanej Polsce i ormiańska Warszawa to tematy książek, które zdobyły tegoroczną nagrodę KLIO.
Laureatów ogłoszono podczas inauguracji XXII Targów Książki Historycznej na Zamku Królewskim w Warszawie. W kategorii autorskiej pierwszą nagrodę zdobył Stanisław Jaczyński za książkę "Ocaleni od zagłady. Losy oficerów polskich ocalałych z masakry katyńskiej" (BELLONA SA).
W kategorii monografii naukowych zwyciężyła Marta Cobel-Tokarska - za książkę "Bezludna wyspa, nora, grób. Wojenne kryjówki Żydów w okupowanej Polsce" (Instytut Pamięci Narodowej). W kategorii Varsaviana za najlepszą uznano pracę Krzysztofa Stopki, Andrzeja A. Zięby, Armena Artwicha, i Moniki Agopsowicz "Ormiańska Warszawa" (Fundacja Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich). W tym roku do nagród KLIO zgłoszono 165 książek wydanych w latach 2012-2013.
Wręczenie nagród rozpoczęło XXII Targi Książki Historycznej, które do niedzieli można odwiedzać w Arkadach Kubickiego. Prezentuje się na nich ponad dwustu pięćdziesięciu wystawców polskich i zagranicznych. Organizatorzy przygotowali konferencje i spotkania z autorami najpopularniejszych książek historycznych m.in. z Andrzejem Krzysztofem Kunertem, Anne Applebaum, Ludwikiem Stommą, Stanisławem Koziejem i Stanisławem Mikulskim.
Przygotowano także Salon Książki Białoruskiej, na którym swoją ofertę prezentowali będą wydawcy białoruscy oraz Salon Książki Rosyjskiej.
Polskie Radio jest patronem medialnym Targów.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz