Notowania

poparcie dla partii
07.08.2011 11:05

Najnowszy sondaż wyborczy. Rośnie poparcie dla PO

Gdyby dziś odbywały się wybory parlamentarne wygrałaby Platforma Obywatelska z 37-procentowym poparciem

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Gdyby dziś odbywały się wybory parlamentarne wygrałaby Platforma Obywatelska z 37-procentowym poparciem - wynika z sondażu Homo Homini dla Polskiego Radia. *

W stosunku do badania sprzed tygodnia poparcie dla PO wzrosło o 3,7 procent. Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 25,9 procent ankietowanych. To mniej o 1,4 procent niż przed tygodniem.

Na SLD, podobnie jak tydzień temu, zagłosowałby 15,2 proc. ankietowanych. Nie zmieniło się także poparcie dla PSL, na które chciałoby oddać swój głos 6,8 proc. badanych. Pozostałe ugrupowania nie przekroczyłyby progu wyborczego.

Prezes instytutu Homo Homini Marcin Duma uważa, że wzrost poparcia dla partii rządzącej jest spowodowany ostatnimi zmianami w rządzie po publikacji raportu komisji Jerzego Millera.

- _ Obserwowaliśmy dymisję ministra obrony narodowej, rozwiązanie 36 specpułku - czyli porządki, które Donald Tusk po sprawie smoleńskiej wykonał w rządzie. Wydaje się, że Platforma wygrywa na tych działaniach _ - ocenia Marcin Duma.

Pozostałe zmiany nie są już tak znaczące - uważa Marcin Duma. Politolog dodaje jednak, że zwiększa się dystans między PO a PiS. - _ PiS traci, chociaż niewiele, ale to powoduje, że dystans pomiędzy obydwiema partiami rośnie do 11 procent. W zasadzie niezmienne notowania ma SLD i PSL. Należy jednak zaznaczyć, że Sojusz kawałeczek po kawałeczku odzyskuje to wszystko co tracił w wyniku ofensywy PO na jego elektorat _ - podkreśla prezes Homo Homini.

Według badania Homo Homini udział w głosowaniu wzięłoby 57,5 procent ankietowanych. Sondaż przeprowadzono 5 sierpnia na reprezentatywnej grupie 1100 ankietowanych. Błąd oszacowania wynosi 3 procent, a poziom ufności 0,95.

O poparciu dla polskich partii politycznych - czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/35/t75043.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/platforma;wraca;na;szczyt,164,0,828580.html) Platforma Obywatelska wraca na szczyt TNS OBOP: Gdyby wybory odbywały się w maju, na PO zagłosowałoby aż 44 procent badanych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowy;sondaz;pis;coraz;blizej;lidera,0,0,805376.html) Nowy sondaż. PiS coraz bliżej lidera Dalszy spadek poparcia dla Platformy Obywatelskiej. Na PO chciałoby oddać swój głos 31 procent Polaków
[ ( http://static1.money.pl/i/h/35/t75043.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sondaz;po;zyskuje;pis;traci,121,0,790137.html) Sondaż: PO zyskuje, PiS traci Na Platformę obywatelską chce głosować 38 procent badanych, na Prawo i Sprawiedliwość 27 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t90258.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/platforma;zyskuje;czy;traci;sondaze;nie;sa;zgodne,84,0,770388.html) Platforma zyskuje czy traci? Sondaże nie są zgodne Według TNS OBOP na PO głosowałoby 43 proc. Polaków, a na PiS 26 procent. Według Homo Homini różnica jest znacznie mniejsza.
Tagi: poparcie dla partii, sondaż, poparcie, partie, homo homini, po, PiS, sld, psl, pjn, wyniki, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz