Notowania

wiadomości
24.02.2013 11:48

Najstarszy maratończyk przeszedł na emeryturę

Podziel się
Dodaj komentarz

Indie-maratończyk-emerytura

Najstarszy maratończyk świata, 101 - letni Sikh, zdecydował się przejść na emeryturę. Pochodzący z Pendżabu w Indiach Fauja Singh, nazywany "Tornado w turbanie", poinformował o tym po zakończeniu swojego ostatniego wyścigu w Hongkongu. Trasę 10 kilometrów przebiegł w ciągu godziny, 32 minut i 28 sekund, o pół minuty szybciej, niż w ubiegłym roku. Fauja Singh zaczął startować w maratonach w wieku 89 lat, po tym, jak zmarła jego żona i syn. Od tego czasu brał udział w wyścigach na 42 kilometry w Londynie, Toronto i Nowym Jorku. Najlepszy wynik osiągnął w Toronto, gdzie trasę pokonał w pięć godzin, 40 minut i cztery sekundy.
W rozmowie z dziennikarzami, Fauja Singh, który posługuje się wyłącznie językiem pendżabi, zapowiada, że będzie nadal biegał prywatnie, żeby zachować formę fizyczną.
Choć najstarszy maratończyk świata jest osoba znaną, nie wpisano go do Księgi Rekordów Guinessa. Okazało się to niemożliwe, gdyż Singh nie ma aktu urodzenia. Jak tłumaczy, takich dokumentów nie wydawano 101 lat temu, gdy Indie były brytyjską kolonią.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz