Notowania

grzegorz napieralski
16.12.2008 10:45

Napieralski: Jesteśmy gotowi poprzeć weto

Lewica może zagłosować tak jak PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Grzegorz Napieralski, przewodniczący SLD, przyznał że Lewica razem z PiS może poprzeć prezydenckie weto do ustawy o emeryturach pomostowych.

_ - Ta ustawa jest zła. Krzywdzi ludzi. Jest niesprawiedliwa. Tak naprawdę jest przygotowana na szybko bez dobrych, rzetelnych konsultacji, bez dialogu. Dlatego krytykowaliśmy ją w czasie prac parlamentarnych, po zakończeniu tych prac i krytykujemy ją teraz _ - stwierdza przewodniczący.

Zaznaczył jednak, że ostateczną decyzję co do poparcia prezydenckiego weta SLD podejmie na posiedzeniu klubu.

Napieralski stwierdził, że najlepiej żeby Sejm przyjął projekt jego klubu dotyczący wcześniejszych emerytur.

*POSŁUCHAJ GRZEGORZA NAPIERALSKIEGO: *


Na razie jednak nie są prowadzone rozmowy z Platformą Obywatelską o poparciu dla projektu SLD. Grzegorz Napieralski przyznał, że te rozmowy być może być może zostaną rozpoczęte. _ Ja bym namawiał Platformę, bo to wszystko w ich rękach. Dzisiaj rządzi Platforma Obywatelska i w ich rękach jest aby tę sprawę zakończyć pozytywnie _ - uważa przewodniczący.Wedlug

Tymczasem według marszałka Sejmu sprawa zawetowanej przez prezydenta ustawy o emeryturach pomostowych musi być rozstrzygnięta do końca roku. Teraz los wcześniejszych emerytur zależy od postawy posłów Lewicy, której głosy sa niezbędne do odrzucenia prezydenckiego weta.

Marszałek przyznaje, ze rozmowy z lewicą nie są łatwe, jednak jego zdaniem nie można zwlekać z decyzją, gdyż od 1 stycznia 2009 w myśl obowiązujących przepisów nie będzie emerytur pomostowych. Chodzi więc o to, by zagwarantować możliwość wypłacania pomostówek nauczycielom i wszystkim, którym one przysługują.

Dzisiaj w komisjach sejmowych odbedzie pierwsze czytanie poselskiego projektu o wczesniejszych emeryturach dla nauczycieli. Zakłada on wypłatę świadczeń do 2028 roku dla nauczycieli z 20-letnim stażem z dziećmi. Warunkiem jest także, aby osoby, które zdecydują się na taką emeryturę nie pracowały pózniej w zawodzie nauczyciela.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Od 1 stycznia nie będzie wcześniejszych emerytur ]( http://news.money.pl/artykul/od;1;stycznia;nikt;nie;przejdzie;na;wczesniejsza;emeryture,184,0,408760.html )
* [ W 2009 emeryci i renciści dostaną więcej ]( http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/w;2009;roku;emeryci;i;rencisci;dostana;dwie;podwyzki,161,0,406945.html )
* [ Przejściówki dla nauczycieli ]( http://news.money.pl/artykul/zamiast;pomostowek;dla;nauczycieli;przejsciowki,114,0,405618.html )
* [ Weta kluczowym punktem posiedzenia Sejmu ]( http://news.money.pl/artykul/weta;kluczowym;punktem;posiedzenia;sejmu,32,0,408864.html )
*
Tagi: grzegorz napieralski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz