Narciarstwo - Kowalczyk

0

Justyna Kowalczyk decyzją jury nie pobiegła w finale sprintu techniką klasyczną w fińskim Kuusamo. Wcześniej Polka bez problemu wygrała bieg półfinałowy, ale przesunięto ją na przedostatnią pozycję w tym biegu i ostatecznie zajęła 9. miejsce w zawodach.

Pod nieobecność Kowalczyk w finałowej szóstce, zawody wygrała liderka Pucharu Świata Norweżka Marit Bjoergen, przed Słowenką Marit Bjoergen i swoją rodaczką Astrid Jacobsen.
O decyzji jury w sprawie Kowalczyk poinformowano, nie umieszczając jej nazwiska na liście startowej finałowego biegu. Okazało się, że w jednym z miejsc Polka w niedozwolony sposób opuściła tor, przez chwilę posługując się krokiem łyżwowym.
Justyna Kowalczyk świetnie spisywała się we wszystkich startach. W kwalifikacjach zajęła 2. miejsce, z czasem gorszym o 4,5 sekundy od Marit Bjoergen. Polska zawodniczka wygrała następnie biegi ćwierćfinałowy i półfinałowy.
Pozostałe polskie zawodniczki nie zakwalifikowały się do ćwierćfinałów. Agnieszka Szymańczak zajęła 77., Ewelina Marcisz - 82., Paulina Macisuzek - 88., a Martyna Galewicz - 95. miejsce. Startowało 99 zawodniczek.