Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Narciarstwo - MŚ - Tusk o Kowalczyk

0
Podziel się

Justyna Kowalczyk zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w narciarskim biegu łączonym na 15 kimoletrów w Oslo-Holmenkollen. Zwyciężyła Norweżka Marit Bjoergen, która wywalczyła drugi złoty medal w tych mistrzostwach.

bEgDlkoR

Bieg w Oslo oglądał z trybun przebywający z wizytą w Norwegii premier Donald Tusk. "Tak chcieliśmy do końca wierzyć w to, że Justyna da radę, ale chyba rzeczywiście na początku tych mistrzostw Marit Bjoergen jest poza konkurencją. Ale Justyna i tak pozostaje naszą nadzieją na kolejne dni" - powiedział premier wysłannikowi IAR Tomaszowi Zimochowi.
Donald Tusk obserwował zmagania biegaczek z premierem Norwegii Jens Stoltenberg, który - jak mówił szef rządu - szczególnie cieszył się, że "wyszedł dzień norwesko-polski". Szef polskiego rządu liczy jednak, że w kolejnych biegach podium ułoży się trochę inaczej, i to Justyna Kowalczyk stanie na najwyższym jego stopniu.
Premier, po oficjalnych rozmowach, obejrzy dziś także jeszcze konkurs skoków narciarskich z udziałem między innymi Adama Małysza i Kamila Stocha. "Pójdziemy na skocznię, ale nie wiem, czy coś zobaczymy, bo ta mgła wygląda dość paskudnie" - powiedział Donald Tusk, nawiązując do warunków panujących w Holmenkollen.

bEgDlkpu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)