Narciarstwo alpejskie - Henrik Kristoffersen wygrał slalom w Schladming

0

narciarstwo alpejskie - Puchar Świata - slalom - Henrik Kristoffersen - Schladming

Henrik Kristoffersen wygrał zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata slalom, w austriackiej miejscowości Schladming. Było to pierwsze zwycięstwo Kristoffersena w zawodach Pucharu Świata.
Norweg po dwóch przejazdach uzyskał czas 1:43,43 setnych i wyprzedził o 0,18 s Austriaka Marcela Hirschera, a o 0,19 s Niemca Felixa Neureuthera. Najlepszy po pierwszym przejeździe Austriak Mario Matt, nie ukończył serii finałowej.
Jedyny Polak w stawce Michał Jasiczek nie ukończył pierwszego przejazdu. Z trasy wypadł także jeden z faworytów wtorkowej rywalizacji - Amerykanin Ted Ligety
W klasyfikacji generalnej slalomistów prowadzi Hirscher (340 punktów) przed Neureutherem (310 punktów) i Szwedem Mattiasem Harginem (273 punkty).