Narciarstwo alpejskie - Hirscher zwycięża w Levi

0

narciarstwo alpejskie - Levi - Marcel Hirscher

Marcel Hirscher zwyciężył w fińskiej miejscowości Levi w slalomie zaliczanym, do alpejskiego Pucharu Świata.
24-letni Austriak, podwójny złoty medalista tegorocznych mistrzostw świata w Schladming, uzyskał najlepsze czasy w obu przejazdach slalomu, wygrał z czasem łącznym 1:45,42. Gorszy o 0,62 sekundy był od zwycięzcy jego rodak Mario Matt, na trzeciej pozycji zawody ukończył Norweg Henrik Kristoffersen, tracąc do Hirschera 0,93 sek.
W slalomie w Levi wziął udział polski alpejczyk, Adam Chrapek - z rezultatem 57,92 zajął 74. miejsce po pierwszym przejeździe i nie zakwalifikował się do drugiego.
W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Marcel Hirscher, niedzielny triumfator ma 160 punktów, i o 36 wyprzedza Amerykanina Teda Ligety'ego (11. miejsce w Levi), trzeci jest Francuz Alexis Pinturault, który nie ukończył niedzielnego slalomu.
Kolejne zawody Pucharu Świata alpejczyków odbędą się w amerykańskim Lake Louise, 27 listopada narciarze wystartują tu w biegu zjazdowym.