Narciarstwo alpejskie - Lara Gut wygrywa zjazd w Beaver Creek

0

narciarstwo alpejskie - Lara Gut - Beaver Creek

Lara Gut została zwyciężczynią biegu zjazdowego, zaliczanego do klasyfikacji alpejskiego Pucharu Świata.
Szwajcarska narciarka uzyskała najlepszy czas przejazdu na wymagającej trasie w amerykańskim Beaver Creek - za półtora roku odbędą się tu alpejskie mistrzostwa świata.
22-letnia Szwajcarka wygrała po raz drugi w sezonie, wcześniej świętowała sukces w Soelden (Austria)
, gdzie była najlepsza w slalomie gigancie.
W Beaver Creek Lara Gut uzyskała czas 1:41.26 i wyprzedziła reprezentantkę Liechtensteinu, Tinę Weirather o 0,47 sekundy oraz Włoszkę Elenę Franchini o 0,98 sek.
W zjeździe w Beaver Creek wystartowała Karolina Chrapek - Polka zajęła 53. miejsce, tracąc do Gut blisko 7 sekund.
Zwyciężczyni piątkowego biegu zjazdowego objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Szwajcarka ma obecnie 200 punktów i wyprzedza Amerykankę Mikaelę Shiffrin (140 pkt.) oraz Tinę Weirather (125 pkt.)