Narciarstwo alpejskie - Puchar Świata: Hansdotter wygrała slalom w Kranjskiej Gorze

0

narciarstwo alpejskie - Puchar Świata - slalom kobiet - Kranjska Gora - Hansdotter - Hoefl-Riesch - Shiffrin

Frida Hansdotter wygrała slalom alpejskiego Pucharu Świata w słoweńskiej Kranjskiej Gorze. Szwedka zaledwie o 0.05 sek. wyprzedziła Austriaczkę Marlies Schild; o 0.15 sek. gorsza od zwyciężczyni była siostra Marlies, Bernardette Schild.

To pierwsze w karierze pucharowe zwycięstwo 28-letniej Hansdotter. Liderką klasyfikacji łącznej pozostaje Niemka Maria Hoefl-Riesch, która w Kranjskiej Gorze zajęła 23. miejsce; liderką slalomu jest Amerykanka Mikaela Shiffrin, która prowadziła po I przejeździe, ale ostatecznie zajęła 7. lokatę. Polki nie startowały.

Były to ostatnie pucharowe zawody przed igrzyskami w Soczi; kolejne odbędą się 1 marca w Crans-Montana w Szwajcarii.