Narciarstwo: Kowalczyk znów na podium

0

Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce w biegu na 10 kilometrów techniką dowolną w kanadyjskim Canmore. Polka umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Zawody wygrała Szwedka Charlotte Kalla, która na mecie miała czas lepszy od Kowalczyk o blisko 10 sekund. Polka na wszystkich pomiarach czasu była w ścisłej czołówce. Najlepszy wynik miała jeszcze na siódmym kilometrze, ale Kalla znakomicie pobiegła ostatni fragment trasy. Trzecie miejsce zajęła Rosjanka Irina Chazowa.

W Canmore startowały także trzy inne polskie zawodniczki. Kornelia Marek uplasowała się na 26. pozycji, Sylwia Jaśkowiec zajęła 33., a Paulina Maciuszek - 35. miejsce.

W zawodach nie wzięło udziału kilka czołowych zawodniczek z Norwegii i Finlandii.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Justyna Kowalczyk powiększyła przewagę nad najgroźniejszymi rywalkami: Słowenką Petrą Majdić i Finką Aino-Kaisą Saarinen.