Notowania

dywidenda
10.06.2009 09:38

Narodowy Bank Polski krytykuje decyzje władz PKO BP w sprawie wypłaty dywidendy

Zdaniem Dobiesława Tymoczki  z Departamentu Finansowego NBP, decyzja władz banku jest irracjonalna z punktu interesu PKO BP.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zdaniem Dobiesława Tymoczki z Departamentu Finansowego NBP, decyzja władz banku jest irracjonalna z punktu interesu PKO BP.

Zarząd banku poinformował, że chce wypłacić dywidendę, a ta w znacznej części zasili Skarb Państwa, który ma ponad 50% udziałów. Jednocześnie PKO BP planuje emisję akcji i pozyskanie w ten sposób od inwestorów do pięciu miliardów złotych.

Zastępca dyrektora Departamentu Finansowego NBP, który był gościem Sygnałów Dnia, zwrócił uwagę, że po ogłoszeniu decyzji o wypłacie dywidendy wartość PKO BP na giełdzie natychmiast spadła o dwa miliardy złotych. W opinii ekonomisty, władze banku powinny przeznaczyć ubiegłoroczny zysk na dokapitalizowanie PKO BP.

Gość Polskiego Radia ma nadzieję, że przedstawiciele NBP i Komisji Nadzoru Finansowego przekonają premiera Tuska, iż zysk powinien pozostać w Narodowym Banku Polskim. W ten sposób bank centralny pokazywałby, że w dobie kryzysu banki powinny kredytować przedsiębiorstwa.

Tagi: dywidenda, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz