Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
premier
23.07.2006 00:53

"Nasz Dziennik"-premier-embriony-UE

"Nasz Dziennik" zastanawia się, czy Polska zamrozi składkę do budżetu Unii Europejskiej. Gazeta zwraca uwagę, że deklarację o tym, że ani jedna złotówka nie zostanie przeznaczona na niszczenie życia, złożył wczoraj na antenie Radia Maryja i TV Trwam premier Jarosław Kaczyński. Dziennik podkreśla, że szef rządu zapowiedział zdecydowany sprzeciw Polski wobec finansowania badań na komórkach macierzystych pobieranych z ludzkich embrionów. Podkreślił, że gdyby nawet taka propozycja została przyjęta przez Radę Unii Europejskiej, to Polska na pewno będzie bardzo zdecydowanie się temu przeciwstawiać ze względów religijnych i światopoglądowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kaczyński zaznaczył, że wcale nie trzeba zezwalać na zabijanie poczętych dzieci, by pozyskiwać komórki macierzyste. Zapowiedział też, że polski rząd będzie się przeciwstawiał takiej ideologii walki z ludzkim życiem. Wyraził jednocześnie wątpliwość , by taki pomysł przy sprzeciwie dużych krajów europejskich, do któych zaliczył Polskę, mógł zostać przyjęty.
Gazeta podkreśla, że również minister nauki i szkolnictwa wyższego profesor Michał Seweryński deklarował, że Polska jest przeciwna przeznaczaniu pieniędzy unijnych podatników na badania z użyciem komórek macierzystych pobranych od zarodków ludzkich. Dziennik pisze, że minister takie stanowisko ma zaprezentować na dzisiejszym posiedzeniu Rady Unii Europejskiej w Brukseli. Unijni ministrowie nauki będą debatować nad zatwierdzonym już w czerwcu przez Parlament Europejski unijnym programem, który zezwala na finansowanie takich badań z budżetu Unii.
Dziennik podkreśla, że współczesna medycyna może wykorzystywać komórki macierzyste pobierane nie tylko z embrionów, lecz także ze skóry lub krwi pępowinowej. W ostatnich latach przeprowadzono wiele badań, które pokazały, że medycyna wcale nie musi pobierać komórek macierzystych od dzieci w embrionalnym stadium rozwoju - czytamy w "Naszym Dzienniku".

naszdziennik/jurczynski/ab

Tagi: premier, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz