Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Nasz Dziennik" - Broń oficerów BOR jest w Moskwie

0
Podziel się

Rosjanie zabrali siedem pistoletów typu Glock, radiotelefony i legitymacje dziewięciorga polskich oficerów BOR, którzy zginęli razem z prezydentem pod Katyniem - pisze "Nasz Dziennik". Gazeta dodaje, że do podjęcia takiej decyzji nie chce przyznać się MSWiA.

bEhrOlQl

Broń, legitymacje, radiotelefony i kamizelki kuloodporne, jakie mieli na sobie funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu lecący na pokładzie Tu-154M, zabezpieczyli oficerowie biura, którzy strzegli ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego na lotnisku w Smoleńsku. Zamiast wrócić do Warszawy, zostały one jednak wywiezione do Moskwy.
Biuro Ochrony Rządu wystosowało dwa pisma do Prokuratury Wojskowej w Warszawie i Prokuratury Okręgowej w Warszawie z zapytaniem, gdzie znajduje się wyposażenie funkcjonariuszy biura, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. "To zapytanie o charakterze logistycznym, żeby móc zdjąć ze stanu" - wyjaśnia w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" rzecznik prasowy BOR major Dariusz Aleksandrowicz.
Przedstawiciel prokuratury wojskowej pułkownik Zbigniew Rzepa informuje, że sprzęt ten znajduje się w posiadaniu rosyjskiej prokuratury. Jak twierdzi, "zapewne jest wykorzystywany nadal na potrzeby śledztwa".
Rzecznik, pytany, kto podjął decyzję o przekazaniu między innymi broni, odpowiedział, że nie wie, jak to "formalnie" wyglądało.
Na pytanie "Naszego Dziennika", czy decyzję o przekazaniu elementów wyposażenia oficerów BOR stronie rosyjskiej podjął zwierzchnik tej służby, szef MSWiA Jerzy Miller, biuro prasowe resortu odmówiło komentarza.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Nasz Dziennik"/kry/dabr

bEhrOlQO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)