Notowania

giełda
14.10.2009 16:29

"Nasz Dziennik" - Grad (obicie) na giełdzie

"Nasz Dziennik" pisze o wszczęciu przez warszawską prokuraturę okręgową śledztwa w sprawie prywatyzacji Giełdy Papierów Wartościowych. Według gazety, po "aferze hazardowej" i skandalu wokół prywatyzacji stoczni, czeka nas "afera parkietowa".

Podziel się
Dodaj komentarz

"Nasz Dziennik" podkreśla, że postępowanie toczy się w sprawie niedpopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień przez fukcjonariuszy publicznych. Jak podała warszawska prokuratura okręgowa, chodzi o osoby odpowiedzialne za prywatyzację Giełdy Papierów Wartościowych.
Gazeta dodaje, że decyzja o wszczęciu śledztwa nosi datę 28 września bieżącego roku. Jak pisze "Nasz Dziennik", prokuratura uchyla się od odpowiedzi, czy sprawa dotyczy odstąpienia od ujętej w planach Giełdy wymiany wadliwego systemu informatycznego. Awarie tego systemu kilkakrotnie doprowadzały do zawieszenia notowań, ostatnio w sierpniu tego roku - przypomina "Nasz Dziennik".
Jak wyjaśnia gazecie ekonomistka i posłanka PiS Gabriela Masłowska, w razie sprzedaży giełdy inwstorowi strategicznemu, wadliwy system będzie dla nabywcy doskonałym pretekstem do przeniesienia notowań na zagraniczny parkiet.
Szczegóły - w "Naszym Dzienniku".

"Nasz Dziennik"/IAR/MagM/dabr

Tagi: giełda, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz