Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Nasz Dziennik" - MON chwali się komandosami z NKWD

0
Podziel się

Czy dowódca Wojsk Specjalnych generał Piotr Patalong wie, że warszawskie Muzeum Wojska Polskiego "dorobiło" formacji protoplastę w postaci sowieckiego batalionu komandosów szkolonych i dowodzonych przez NKWD? - zastanawia się "Nasz Dziennik".

bEhUYMRh

Muzeum w Warszawie jest placówką podległą Bogdanowi Klichowi, ministrowi obrony narodowej. Na zaprezentowanej wystawie o dziejach polskich wojsk specjalnych znajduje się gablota poświęcona Polskiemu Samodzielnemu Batalionowi Specjalnemu. Brak jednak tam jakiejkolwiek informacji o tym, że funkcją tej formacji szkolonej przez oficerów NKWD było realizowanie przez Związek Sowiecki zaplanowanego zniewolenia Polski i eliminowanie oddziałów polskiego podziemia - czytamy w "Naszym Dzienniku".
Michał Olton, komisarz i scenarzysta wystawy, przyznaje, że ma świadomość niechlubnej roli PSBS. "Ale musiałem to pokazać. Musimy podawać wszystko. I te złe, i dobre strony" - tłumaczy.
Zszokowani sposobem prezentowania PSBS i tłumaczeniami komisarza są historycy. Gdyby ktoś pisał o Józefie Stalinie i ograniczył się do tego, że był on kandydatem to seminarium duchownego i zmarł w 1953 r., to nie jest to sucha faktografia - zwracają uwagę.
Więcej na ten temat - w "Naszym Dzienniku".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Nasz Dziennik"/kry/ab

bEhUYMRK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)