Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Nasz Dziennik" - Muzeum Cudu nad Wisłą

0
Podziel się

W Ossowie, który w roku 1920 był jedną z aren Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, ma powstać muzeum upamiętniające wydarzenia z wojny z bolszewikami - pisze "Nasz Dziennik". Według autorów przedsięwzięcia, ma to być wstęp do poznania historii Bitwy Warszawskiej oraz do zwiedzenia miejsc związanych z wojną 1920 roku. Spodziewany termin ukończenia budowy muzeum to jednak dopiero rok 2020.

bEjcAWqd

Andrzej Ptaszyński z Wydziału Eksploatacji Infrastruktury w Urzędzie Miejskim w Wołominie mówi "Naszemu Dziennikowi", że na razie przygotowywana jest koncepcja utworzenia parku kulturowego w Ossowie o nazwie "Ossów - Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku". Łączny koszt inwestycji określa się na około 60 milionów złotych.
Na terenie parku ma powstać multimedialna Pracownia Dokumentacji Wojny z 1920 roku oraz samo muzeum, w którym oprócz pamiątek i militariów znajdowałyby się, w formie cyfrowej, wszystkie opracowane dokumenty związane z tamtymi wydarzeniami, pozwalające na prowadzenie nie tylko lekcji historii, ale i prac naukowych, a także zbiór dokumentacji filmowej z tego okresu.
Więcej na ten temat - w "Naszym Dzienniku".

"Nasz Dziennik"/kry/MagM

bEjcAWqG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)