Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
program
29.12.2007 11:33

"Nasz Dziennik" - Programy regionalne

"Nasz Dziennik" pisze, że województwa od prawie 2 miesięcy czekają na pieniądze, przyznane przez Unię Europejską na programy regionalne. 720 milionów złotych leży na koncie Narodowego Banku Polskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Gazeta zapytała Grażynę Gęsicką byłą minister rozwoju regionalnego o ocenę prac nad funduszami unijnymi na lata 2007-2013. Uważa ona, że "jest to grzech zaniechania lub odwlekania". Zdaniem byłej minister decyzje trzeba podejmować jak najszybciej, bo inaczej nie zrealizujemy planów wydatkowania środków przeznaczonych Polsce przez Wspólnotę.
Według Gęsickiej w ministerstwie są dwie sfery blokujące realizację programów. Pierwszą są niepodpisane kontrakty wojewódzkie. Tymczasem nie ma innego sposobu na przekazanie województwom pieniędzy przesłanych przez Komisję Europejską i pięniedzy przekazanych z budżetu państwa.
Gęsicka powiedziała, że w roku 2007 mieliśmy do wydania 8 miliardów euro ze środków unijnych oraz 2 miliardy ze środków polskich - z czego prawie nic nie wydaliśmy. W następnym roku mamy 8 miliardów euro. Według byłej minister żeby je wydać, nie można tracić ani jednego dnia.

IAR/pbp

Tagi: program, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz