Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dzienniki
28.07.2006 01:22

"Nasz Dziennik" - Przeszukali biura, zabezpieczyli dyski

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego i prokuratorzy przeszukali biura i zabezpieczyli dyski w warszawskiej firmie InterCommerce. Właścicielem i prezesem spółki, która przez lata zajmowała się wykupywaniem gruntów pod budowę hipermarketów dla sieci Carrefour jest Rudolf Skowroński, zaliczany do grona stu najbogatszych Polaków - pisze "Nasz Dziennik".

Podziel się
Dodaj komentarz

Rewizja ma związek z aferą korupcyjną w Ministerstwie Finansów. Podobne działania mogą dotknąć również osoby i przedsiębiorstwa współpracujące z InterCommerce. Sami prokuratorzy przyznają - śledztwo nabrało tempa.
Jak się dowiedział "Nasz Dziennik", prokuratura obecnie ustala dane firm, które współpracowały z InterCommerce. I nie wyklucza, że również one mogą zostać objęte dochodzeniem.
O firmie InterCommerce było głośno już przed sześcioma laty, głównie ze względu na związki z Ryszardem Nawratem z SLD, byłym wojewodą dolnośląskim i właścicielem przedsiębiorstwa APS Consulting. W ubiegłym roku został zatrzymany przez CBŚ pod zarzutem korupcji.
O rozbiciu przestępczego układu w Ministerstwie Finansów, mającego przez lata działać na styku biznesu, urzędników i przestępców, prokuratura poinformowała w maju. Do tej pory zatrzymano siedmiu podejrzewanych o korupcję urzędników resortu.

iar/naszdizennik/dj

Tagi: dzienniki, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz