Notowania

wiadomości
18.12.2012 01:31

"Nasz Dziennik" - Przystawka latwiej strawna

Podziel się
Dodaj komentarz

"Nasz Dziennik"-PSL-Piechociński-koalicja

Nowy prezes PSL Janusz Piechociński budzi aplauz w kręgach Platformy Obywatelskiej - pisze "Nasz Dziennik". Według gazety, koalicjant jest przekonany, że z nowym wicepremierem będzie się współpracowało nawet łatwiej niż z Waldemarem Pawlakiem. Z tego powodu, że jest mniej wymagającym graczem.
JaK dodaje "Nasz Dziennik", PO obawiała się, że sytuacja wewnętrzna w PSL utrudni funkcjonowanie rządu, a Janusz Piechociński może postawić trudne warunki do współpracy. "Ale te obawy po miesiącu od jego zwycięstwa na kongresie PSL są już nieaktualne" - mówi gazecie jeden z polityków Platformy wysokiego szczebla. "Tylko proszę nie traktować tego jako lekceważenia premiera Piechocińskiego. Po prostu okazało się, że w polityce musi się jeszcze wiele nauczyć" - dodaje rozmówca "Naszego Dziennika".
Ludowcy przyznają, że wejście do rządu to jednak porażka Janusza Piechocińskiego. "Donald Tusk nie miał najmniejszego zamiaru pozostawiania prezesa partii koalicyjnej poza rządem" - wyjaśnia jeden ze współpracowników szefa rządu. Po prostu Tusk nie chciał, aby Piechociński był recenzentem jego gabinetu, aby wytykał błędy i za nic nie ponosił odpowiedzialności.
Więcej na ten temat - w "Naszym Dzienniku".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Nasz Dziennik"/kry/dabr

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz