Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Nasz Dziennik" - Skok na kasę po ukraińsku

0
Podziel się

ęłęóBudowlańcy z Ukrainy żądają od polskiego MSZ dodatkowych pieniędzy za wybudowanie nowego gmachu konsulatu we Lwowie - pisze "Nasz Dziennik". Ukraińska firma BEEM Budservice budująca nowy gmach Konsulatu Generalnego RP we Lwowie ogłosiła wczoraj rano strajk bezterminowy. "Nasz Dziennik" pisze, że ma to być apel do władz w Warszawie, aby dokonały "sprawiedliwego zakończenia tej inwestycji". Zdaniem ukraińskiego wykonawcy naszej nowej placówki dyplomatycznej, strona polska nie wywiązuje się z umowy i nie wypłaciła mu należnych pieniędzy za budowę.

bEhHqTAR

Konsul generalny RP we Lwowie Grzegorz Opaliński podkreśla w rozmowie z "Naszym Dziennikiem", że polskie władze skłonne byłyby rozważyć takie właśnie przedłużenie terminu wykonania tych prac. Ukraińska firma przedstawiła jednak niespodziewanie nowe żądania znacznego zwiększenia wartości kontraktu i jednocześnie domaga się wydłużenia czasu wykonania ostatnich prac "o skandalicznie wysoką ilość dni roboczych - mówi Opaliński.
Jak dowiedział się "Nasz Dziennik", ukraińska firma inspiruje także różnorodne działania mające na celu zdyskredytowanie polskich dyplomatów. Chce w ten sposób wywrzeć na nich nacisk, aby skłonić konsulat do przyjęcia nowego kosztorysu.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Nasz Dziennik"/dw/kry

bEhHqTBu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)