Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Nasz Dziennik" - Ustawa medialna: Sellin

0
Podziel się:

Poseł Jarosław Sellin uważa, że projekt ustawy medialnej to próba systemowego uzależnienia mediów publicznych od rządu i koalicji rządzącej. Rozmowę z przewodniczącym Koła Poselskiego Polska XXI publikuje "Nasz Dziennik".

bEUKGuoR

W opinii Jarosław Sellina, zawarte w projekcie założenia finansowania mediów publicznych sprawią, że "media będą miały naturalna skłonność do bycia "grzecznymi' wobec rządu." Projekt uzgodniony przez Platformę Obywatelską i Sojusz Lewicy Demokratycznej przewiduje zastąpienie abonamentu przez finansowany z budżetu Fundusz Zadań Publicznych. Zdaniem posła Sellina, abonament radiowo- telewizyjny sprawiał, że politycy mieli mniejszy wpływ na media publiczne i nie mogli uzależniać wysokości wsparcia finansowego tych mediów od swoich upodobań.
W opinii Jarosława Sellina los ustawy medialnej uzależniony jest od Sojuszu Lewicy Demokratycznej, gdyż ugrupowanie to może do końca pracy nad tym projektem sprawdzać, od kogo uzyska więcej: od Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w ramach wspólnej pracy ustawowej, czy od układu obecnie panującego w mediach publicznych z Samooobroną na czele. Szczegóły rozmowy z Jarosławem Sellinem - w "Naszym Dzienniku".

Nasz Dziennik/MagM/Siekaj

bEUKGupu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)