Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Nasz Dziennik" - Uwolnić niedzielę

0
Podziel się
bEihzWIB

"Nasz Dziennik" - niedziela - praca inicjatywa ustawodawcza

Do Sejmu trafiła kolejna obywatelska inicjatywa ustawodawcza. Tym razem prawie 114 tysięcy Polaków podpisało się pod projektem nowelizacji kodeksu pracy zakazującym pracy w niedzielę - donosi "Nasz Dziennik".
Projekt przygotował Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Wolna Niedziela". Czekamy na weryfikację podpisów, gdy poznamy datę pierwszego czytania, rozpoczniemy rozmowy z politykami - mówi Krzysztof Steckiewicz, pełnomocnik Komitetu.
Inicjatorzy akcji argumentują, że ich pomysł przyczyni się do wsparcia małych sklepów, które nie wytrzymują konkurencji z hipermarketami. Przekonują również, że ich projekt motywowany jest także względami religijnymi i społecznymi. Podkreślają, że niedziela powinna być dniem poświęconym na pielęgnowanie relacji rodzinnych. Ożywią się także centra miast, częściej będziemy korzystać z oferty kulturalnej i rekreacyjnej - twierdzi Krzysztof Steckiewicz.
Zdaniem inicjatorów akcji, obecne ustawowe gwarancje otrzymania za pracę w niedzielę innego dnia wolnego są niewystarczającą rekompensatą. Jak dodają, ich projekt nie będzie miał negatywnych skutków ekonomicznych. Zakupy zostaną rozłożone na sześć dni, a nie siedem, ciężar zakupów niedzielnych zostanie rozłożony na sobotę i poniedziałek - argumentują.
Więcej - w "Naszym Dzienniku".

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/"Nasz Dziennik"/kd/sk

bEihzWJe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)